» Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb Zvolen, Záhonok
» stredisko DSS Štefánikova, Zvolen
» stredisko DSS Symbia
» stredisko DDaDSS Zvolenská Slatina

AKTUALITY

Na tejto stránke nájdete aktuálne udalosti nášho strediska DSS - Zvolen za rok 2021.

 • 2 - zakaz[1].jpg

  Plán návštev (platný od 31.05.2021)

  Zmeny v pláne návštev nájdete 👉  Plán návštev

 • výhercovia

  Kartový turnaj

  Na kartovom turnaji sa zúčastnilo päť klientov, ktorí sa na turnaj veľmi tešili a bolo to vidieť aj počas hry. Celý čas panovala dobrá nálada všetkých zúčastnených a vzájomné priateľské povzbudzovanie. Atmosféru dotváral smiech klientov a príjemná hudba z rádia.

 • 1[56].jpg

  Výroba drevených rámov na vyšívané obrazy

  V našej terapeutickej miestnosti sa okrem iných aktivít realizuje aj ergoterapia - práca s drevom. Drevo je v podstate najjednoduchšie opracovateľný materiál aj pre našich zdravotne postihnutých klientov. Drevo a výrobky z neho vytvárajú teplo a vnášajú do priestoru priateľskú atmosféru.

 • Výhercovia

  Turnaj v PING-PONGu

  Pre našich klientov pravidelne organizujeme rôzne súťaže. Ani tento týždeň nebol výnimkou a v piatok 25. júna sme pre našich klientov pripravili už druhý krát v tomto roku  turnaj v PING-PONGu.

 • výhercovia turnaja

  Turnaj v stolnom futbale

  Majstrovstvá Európy vo futbale sú v plnom prúde a naši klienti už naplno fandia naším chlapcom. V stredu 16. júna si zasúťažili aj naši klienti aj keď ,,iba“ v stolnom futbale. Nechýbala športová atmosféra, napínavé zápasy a povzbudzovanie od kamarátov. Súťažiaci si z turnaja odniesli pekné ceny, ktoré do súťaže venoval pán Ing. Vladimír Maňka.

 • súťaž

  Súťaž v kartovej hre „SEDMA“

  V piatok 11. júna sme pre našich klientov usporiadali súťaž v kartovej hre „SEDMA“.  Najlepšie sa darilo pani Marcele Ondrigovej, ktorá si v tejto súťaži vybojovala prvé miesto. Pán Matúš Priadka obsadil druhé miesto, tretie miesto obsadil pán Miroslav Ninaj a štvrté miesto obsadila slečna Jaroslava Kováčová. Okrem pekných cien si naši klienti odniesli radosť z hry a dobrú náladu.

 • 1[55].jpg

  Tréning pamäti na čerstvom vzduchu

  Príjemné ranné počasie nás lákalo do našej záhrady, kde sme si vychutnávali nielen hrejivé lúče slnka, príjemný vánok vetra ale aj spoločné chvíle na čerstvom vzduchu. Tento spoločne strávený čas sme aktívne využili na trénovanie našej pamäti a slovnými cvičeniami sme obohacovali našu slovnú zásobu. 

 • výhercovia turnaja

  Turnaj v spoločenskej hre ,,Človeče nehnevaj sa“

  V piatok 28. mája sme pre našich klientov usporiadali turnaj v spoločenskej hre ,,Človeče nehnevaj sa“. Z jedenástich súťažiacich do finále postúpili štyria finalisti, ktorí zabojovali o medailové priečky. Víťazom sa stal pán Miroslav Ninaj, druhú pozíciu si vybojovala Bc. Miroslava Galková, tretie miesto získala  pani Dana Líšková a na štvrtom mieste skončila sl. Iveta Žajdlíková. 

 • 1 farebny svet v DSS.jpg

  Voľnočasové aktivity našich klientov

  Naši klienti vo svojom voľnom čase, či už individuálne alebo skupinovo vytvorili nádherné práce. Pohľad na ich výsledné dielo im priniesol okrem podpory svojich schopností a zručností, aj veľkú radosť a vlastné vnútorné uspokojenie.

 • oslava narodenín

  Oslava narodenín

  Dňa 06.05.2021 náš klient, pán Ján Hanes, oslávil svoje narodeniny v kruhu priateľov z DSS Zvolen. Nechýbali gratulanti, malé občerstvenie a dobrá nálada. Pánovi Jánovi Hanesovi, želáme všetci pevné zdravie, veľa lásky a šťastia.

 • Posedenie na záhrade

  Májové posedenie na záhrade

  Slniečko a príjemné počasie motivovalo a nútilo našich klientov vyjsť si do záhrady, kde si posedeli na lavičkách, poprechádzali sa a vychutnávali si spoločné chvíle na čerstvom vzduchu.

 • turnaj v stolnom tenise

  Turnaj v stolnom tenise

  Naši klienti si dňa 22.04.2021 zmerali svoje sily v stolnom tenise. Súťažiacich počas napínavého turnaja povzbudzovali ich kamaráti, ktorí takto napomohli vytvoriť pravú športovú atmosféru.

 • Milionár

  Vedomostná súťaž "Milionár"

  Pondelok 12. apríla v našom zariadení prebehla vedomostná súťaž ,,Milionár“.  Svoje vedomosti si prišlo otestovať dvadsať súťažiacich. Najlepší všeobecný prehľad preukázal pán Jozef Očenáš a so ziskom dvadsaťjeden  bodov sa stal  víťazom súťaže.   Na druhom mieste s dvadsiatimi bodmi skončili dvaja súťažiaci  a to páni Ivan Šiagi a Ján Hrnčiar. Bronzovú priečku so ziskom osemnástich bodov si vybojoval pán Matúš Priadka.    

 • Žolíkový turnaj, fotka 1

  Žolíkový turnaj

  Dňa 09.03.2021 sme pre našich klientov usporiadali ,, ŽOLÍKOVÝ TURNAJ“. Súťažiaci sa rozdelili do viacerých skupín z ktorých víťazi postúpili do finále. Každý zo súťažiacich si okrem dobrého pocitu z hry odniesol aj peknú cenu.

 • Oslava, fotka 1

  Narodeninové posedenie

  Dňa 12.marca oslávila  naša nová klientka Miška Víglaská narodeniny. Želaním našej oslávenkyne bolo nebyť v tento deň sama a tak sa rozhodla, že pre svojich nových kamarátov prichystá malé  narodeninové posedenie.

 • VYSTRAHA RUKA NA WEB.jpg

  Príkaz na zvýšenie ochrany klientov v ZSS v pôsobnosti BBSK

  Oznam pre rodinných príslušníkov a návštevy zariadenia DSS, M. R. Štefánika 51 vo Zvolene.