» Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb Zvolen, Záhonok
» stredisko DSS Štefánikova, Zvolen
» stredisko DSS Symbia
» stredisko DDaDSS Zvolenská Slatina

Medzinárodný deň žien 2015

ARCHÍV AKTUALÍT  » Aktuality z roku 2015 » Medzinárodný deň žien 2015

 • MDŽ, fotka 1
  MDŽ, fotka 1
 • MDŽ, fotka 2
  MDŽ, fotka 2
 • MDŽ, fotka 3
  MDŽ, fotka 3
 • MDŽ, fotka 4
  MDŽ, fotka 4
 • MDŽ, fotka 5
  MDŽ, fotka 5

Medzinárodný deň žien sa vo svete oslavuje už viac ako 100 rokov. Prvýkrát ho ustanovili na medzinárodnej konferencii žien v Kodani v roku 1910 a začal sa oslavovať v roku 1911 v Nemecku, Rakúsko-Uhorsku, Švajčiarsku, Dánsku i Prahe.

Bol stanovený na 8. marca, kedy tento deň mal pripomínať štrajk robotníčok z krajčírskych dielní v New Yorku, ktoré bojovali za zrovnoprávnenie žien.

Organizácia Spojených národov uznala Deň žien ako deň medzinárodnej solidarity žien všetkých krajín za rovnoprávnosť, spravodlivosť, mier a rozvoj v roku 1975. Či už sviatok žien "uznávate alebo zaznávate", je tento deň skvelou príležitosťou všetkým ženám vo svojom okolí dať najavo svoju lásku, sympatie a poďakovanie, pretože ženy robia tento svet krajším a slová „ĎAKUJEM, ŽE SI“, urobia radosť každej z nás - od malej slečny až po starenku. A keď k tomu pridáte kvietok a malý darček, radosť bude dvojnásobná.

Aj my sme si v našom zariadení spomenuli na naše žienky, pre ktoré sme pripravili milý program, kvietky, darčeky a aj občerstvenie. Prišli medzi nás nielen detičky z MŠ, ktoré svojim programom rozžiarili našim klientkám očká a zahriali ich pri srdiečku ale prišiel aj náš dlhoročný priateľ p. Pavol Gubáň, ktorý nám spieval a hral na gitare.  

Touto cestou „ĎAKUJEME“ pani riaditeľke MŠ - Mgr. Zuzane Žiakovej, pani učiteľkám - Kataríne Páleníkovej a Eve Luptákovej a nášmu priateľovi p. Pavlovi Gubáňovi za príjemne strávené dopoludnie a oslávenie MDŽ. 

Autor článku, pridal dňa: 25. marca 2015 – Mgr. Jana Hiczérová